Seepidest nii ja naa....

Artikkel Hiiu Nädalas koos
pildialbumiga
Pühalepa valla kultuuri- ja noortekeskuses on korraldatud viltimise ja klaasvitraaži töötube, seekord tuli rahvalt ettepanek, et võiks seepi keeta. Mõeldud – tehtud, oskaja inimene ju oma piirkonnas olemas ja nii saigi asi teoks, kirjutab õppepäeval osalenud Heli Tuisk.

Kui rääkisin kodus plaanist korraldada käsitööseepide töötuba, küsis mu täisealine tütar: "Kas hakkate keetma hobuserasvast?" Jäin mõttesse...

Neljapäeva õhtul leidis tee noortekeskuse majja 16 inimest, kes seadsin end uudishimulikult ootama. Eelnevalt oli Heli Hahndorf kohale toonud mitmeid kohvreid, totsikuid ja pütsikuid. Esmalt tehti väikene ekskurss seebi ajalukku ja tuletati meelde, et hiidlased tarvitasid just hülgerasvast seepi, mis olla küll koledasti haisenud, aga see-eest väge täis olnud. Siinkohal sain ära küsida ka oma küsimuse, et kas hobusest saab ka seepi. Vastus kõlas: vaat ei ole teada, et oleks tehtud. Esmalt tehti seepi ikka lambarasvast, aga inimesed tahavad ju alati paremat.

Enne kui alustasime seebikeetmisega, andis Heli kõikidele osavõtjatele Hea Inimese seebi, mille kõik said endale meelepäraselt kingitusena ära pakkida ja toredad soovid kaasa panna.


(Edasi vt Hiiu Nädala 21. aprilli paberlehest)

Vt ka Hiiu Nädala Pildialbumit.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Veel kord! Käsitööseepide töötuba

Järgmine

Uus seebitegemise töötuba!

Jaga seda artiklit