Tootesari on  loodud saare ühe tunnuspuu, kadaka väärindamiseks ja väärtustamiseks.
Kõik tooted sisaldavad midagi kadakast, kas marju, okkaid, õli. 
Kadaka metsikus mõjub ergutavalt ja meelipuhastavalt! Tootesari on  Hiiumaa Rohelise märgi vääriline!
KADAKAS JA TÕRV
KADAKAS JA LAVENDEL

Juba sajandeid on kasutatud ravimtaimi niitudelt, metsast ja koduõuelt.
Äraproovitult mõjuvad kõige paremini inimesele kodukandi taimed.
Vanarahvas on uskunud, et kadakas soosib head ja peletab kurja.
Kadaka puit on lõhnav, tihe, sitke, mädanemiskindel, tavaliselt pehme ja kergesti töödeldav. Aromaatne puit sobib tarbeesemete ja suveniiride valmistamiseks.
Kadakaõli on hinnatud vahend rahvameditsiinis. Käbisid kasutatakse suhkru- ja eeterlike õlide sisalduse tõttu ravimina. Haiguste ärahoidmiseks soovitatakse rahvameditsiinis iga päev süüa mõni marikäbi. Särinal ja terava leegiga põlevatel kadakaokstel on desinfitseeriv ja õhkupuhastav toime. Kadakaokstest saunavihad aitavad reuma ja liigesehaiguste korral, sissehingatav aur paljude hingamisteede hädade puhul.
Mida teha veel kadakaga
  • Kadakasuitsul on samuti tugev vägi. Murra kadakalt kuivanud oksi, pane need põlema ja lase toas suitseda. Ka värsked kadakaoksad on tõhusad. 
  • Tee kevadel kadakavihtasid, aastaringselt hea võtta. 
  • Kadakaoksi võib ka vaasi asetada. 
Tooted sarjast: "Kadakane Hiiumaa" Tooted sarjast"lavendel ja kadakas" Klientide tagasiside:

greteeiche

Suvel Hiiumaal käies ostsin koju kaasa mõned ilutooted, mida tahtsin proovida, kuna fännan väga kadakat. 🌿 Olen neid nüüd paar nädalat kasutanud ja nii positiivselt üllatunud! Meresoolaga kehakoorija on mõnusalt karge, kehaõli on superniisutav ja seejuures kiiresti imenduv. Huulepalsam teeb huuled sekundiga imepehmeks ja suure näospreide fännina annan sada punkti värskendavale kadaka ja kase näoveele, mille juba natuke aega tagasi haiglakotti ära peitsin, et enne sünnitust kindlasti otsa ei saaks.🙈 Seega - kui keegi on looduskosmeetika otsingutel, siis väga väga soovitan proovida @hiiuihuhooldus.ee. 💚